تاریخچه مستر کارت ویزاکارت VISA , MASTERCARD

ویزا کارت و مستر کارت ، کارت های دریافت و پرداخت ارزی بین المللی می باشند که توسط کمپانی های ویزا و مستر کارت صادر می شوند.شیوه عملکرد این کمپانی ها از طریق ارتباط گرفتن با شبکه خدمات بانک به کاربران سراسر دنیا سرویس دهی مینمایند.

تاریخچه مختصری از دو برند معروف شبکه کارت های اعتباری

MasterCard – Visa

کارت های اعتباری بین المللی

چهار شبکه برتر و انواع کارت های اعتباری

از اینجا بخوانید

مسترکارت (به انگلیسی: Master Card) شرکت خدمات مالی آمریکایی و چندملیتی است، که در شهر نیویورک ، آمریکا واقع شده است ، کسب درآمد این شرکت در سراسر جهان، از طریق تراکنش پرداخت‌های بین بانکی مشترکان بواسطه استفاده از این کارت ها می باشد.

مستر کارت در ابتدا بصورت یک شرکت تعاونی متعلق به بیش از ۲۵,۰۰۰ موسسه مالی فعالیت میکرد. نحوه فعالیت این شرکت با درج نام بر روی کارت های اعتباری این موسسات شروع شد و در سال ۲۰۰۶ مستر کارت به یک شرکت چند ملیتی تبدیل شد.

شرکت مسترکارت، در ابتدا به نام مسترشارژ شناخته می‌شد. در ابتدا چندین بانک در کالیفرنیا این کارت را برای مشتریان خود، ارائه می‌کردند.

ویزاکارت (به انگلیسی: Visa Card) مهمترین رقیب مسترکارت در ابتدای فعالیت، بانک‌آمریکارتBankAmeriCard بود، که توسط بانک مرکزی آمریکا صادر می‌گردید. بانک‌آمریکارت، بعدها به ویزا کارت تغییر نام داد و امروزه توسط شرکت ویزا صادر می‌شود.

در سال ۲۰۱۶ و در پی فشارهای سازمان تجارت جهانی دولت چین به شرکت های بین‌المللی ارائه خدمات پرداخت از جمله مستر کارت و ویزا کارت اجازه ورود به بازار چین را اعطاء نمود.

در این مقاله سعی شد تاریخچه مستر کارت ویزاکارت هر چند بصورت کوتاه و مختصر بیان شود.

در حال حاضر صدور مستر کارت بواسطه سریع پرداخت فراهم نمی باشد

مستر کارت مجازی ، مستر کارت فیزیکی ، مستر کارت بلند مدت قابل شارژ