کارت های اعتباری بین المللی

در این مقاله دسته بندی کارت های اعتباری (دبیت ، پریپید ، کردیت و گیفت کارت ) ، معرفی خدمات کارت های اعتباری بین المللی و بهترین کارت اعتباری بین المللی دنیا همچنین پرفروشترین ۲۰۱۸ و نکات دیگری بررسی شده است.

شرکت های بزرگ صادر کننده ویزا ، مسترکارت ، امریکن اکسپرس ، دیسکاور

ویزاکارت ، مسترکارت ، امریکن اکسپرس ، دیسکاور

در این بخش ابتدا به تشابهات و امکانات کارتهای اعتباری بین المللی با کارت های بانکی در ایران می پردازیم.

امکانات کارت های بانکی در ایران :

امکان پرداخت درپوزفروشگاهی ، پرداخت های اینترنتی دروب سایت های داخل کشور ، دریافت وجه از خودپرداز (ATM) ، انتقال وجه بصورت کارت به کارت ، پنل بانکی جهت مشاهده تراکنش هاوکارمزدوهزینه های بانکی ، مشاهده موجودی ، ارسال پیامک ، ارسال ایمیل ، اتصال ویامسدودکردن کارت متصل به حساب وانجام انواع حوالجات به بانک های داخلی می باشد.

امکانات کارت های بین المللی :

امکان پرداخت در پوز فروشگاهی ، پرداخت های اینترنتی در بیشتر وب سایت های دنیا ، دریافت ارز رایج از خودپرداز (ATM) بیشتر کشور ها ، پنل بانکی جهت مشاهده تراکنش ها و کارمزد و هزینه های بانکی و مشاهده اطلاعات فروشگاهی که از آن خرید انجام شده ، مشاهده موجودی ، ارسال پیامک ، ارسال ایمیل ، اتصال و یا مسدود کردن کارت متصل به حساب ، انواع حواله ارز ، پرداخت درون برنامه ای ، تامین اعتبار اجاره هتل ، تامین اعتبار اجاره اتومبیل ، تبدیل به واحد پول در کشور مورد استفاده  می باشد.

چهار شبکه بزرگ کارت های اعتباری بین المللی دنیا

به ترتیب پر فروشترین در سال ۲۰۱۸ ( از راست به چپ )

ویزا

مسترکارت

 • کارت های اعتباری بین المللی

امریکن اکسپرس

 • کارت های اعتباری بین المللی

دیسکاور

کارت های اعتباری معمولا توسط یکی از برند های زیر صدور و ارائه میگردند :

کمپانی های  VISA ، MasterCard ، American Express و Discover که از معروفترین برند های صدور کارت اعتباری بین المللی می باشند کارت های خود را با یکی از دسته بندی ها که در ادامه به آنها اشاره شده ارائه میدهند.

تاریخچه ویزا / مسترکارت

نام اولیه کمپانی ، شکلگیری و زمان ورود این صنعت به چین

دسته بندی کارت های بین المللی

 •  Debit Card دبیت کارت :

  دبیت کارت یک کارت پیش پرداخت است که به یک حساب بانکی اتصال دارد.دبیت معمولا به میزان موجودی قابل استفاده بوده و صاحب کارت میتواند به میزانی که کارت را شارژ میکند پرداخت انجام دهد.بانک در زمان صدور دبیت کارت مبلغی را بعنوان ودیعه نزد خود نگهداری میکند.

  در مواردی خاص بسته به اعتبار صاحب حساب بانک Credit (اعتبار بدون موجودی) به کارت تخصیص میدهد.برای پیگیری امور بانکی در شرایط معمول و کشور های بدون محدودیت بانکی ، صاحب کارت میتواند از بانک مسائل مربوط به کارت ها را پیگیری نماید.

  دبیت کارت ها خود به نسبت امکانات ، متنوع و دارای کلاس های مختلفی از قبیل  کلاسیک ، پلاتینیوم ، گلد ، مسترو و … می باشند.

 • Prepaid Card پری پیدکارت :

  یک کارت پیش پرداخت است که بصورت مستقل از حساب بانکی صدور و شارژ می شود و بر خلاف دبیت و کردیت تنها به میزان موجودی شارژ شده امکان خرید وجود دارد.بعضی امکان شارژ به دفعات را دارند. این کارت ها نسبت به دبیت ها و کردیت ها محدودیت بیشتری برای شارژ دارند.در صورت نیاز به خدمات و شارژ مجدد می توان از طریق صادر کننده امور مربوطه را انجام داد.

  • پریپید ها پیش پرداخت هستند به این معنی که ابتدا شارژ کارت انجام شده ، سپس قابل استفاده می باشند.

  •• این دسته نیز خود تنوع هایی دارند که موجب وسعت در ارائه خدمات و سرویس دهی شده است.

  مزیت : با توجه به اینکه این کارت ها فاقد حساب بانکی می باشند احتمال بلاک شدن کارت به کمترین میزان ممکن میرسد.

  در حال حاضر امکان صدور این دسته از کارت ها فراهم نمی باشد اما برای مشاهده برخی از مشخصات این دسته از کارتهای بین المللی میتوانید بخش ویزا کارت پری پید را مشاهده نمایید.

 • Credit Card کارت اعتباری :

  کردیت کارت به یک حساب بانکی متصل است و برای صدور ، قوانین سخت تری از جانب بانک در نظر گرفته میشود.البته دارنده حساب تا مبلغ مشخصی (بسته به میزان اعتبار و مدت اخذ صاحب حساب) حتی بدون موجودی میتواند بصورت اعتباری خرید انجام دهد.در این حالت معمولا ۲۱ روز فرصت باز پرداخت به صاحب حساب داده میوشد تا نسبت به پرداخت این قرض اقدام نماید (صاحب حساب میتواند این قرض را بصورت اقساط پرداخت نماید).این کارت بسته به بانک و میزان اعتبار صاحب حساب در خدمات تنوع هایی دارد.کردیت کارت معمولا میتواند امکانات دیگر دسته از کارت ها را داشته باشد.

  شرایط عمده اخذ : اسنادی ملکی و شغلی با تایید (وریفای) در بانک کشور صادر کننده مورد نیازمی باشد که شامل کشور های با محدودیت بین المللی نمی باشد.

 • Gift Card گیفت کارت :

  گیفت کارت که محصولیست با خدمات متنوع و نامی آشنا حتی برای هموطنان ، از نظر ماهیت همانند کارت های هدیه است به معنی اینکه معمولا شرایطی دارد که شرکت ها ، موسسات ، ادارات حتی اشخاص میتوانند به عنوان هدیه اهدا نمایند.تفاوتی که دارند در امکان استفاده در سراسر دنیا با درگاه صادرکننده(ویزا ، مستر ، دیسکاور ، امریکن اکسپرس) است.این کارت ها یک بار شارژ میباشند اما بار ها قابل استفاده هستند ، بیشتر خدمات دیگر دسته ها را دارند ، فاقد حساب بانکی هستند و پس از اتمام موجودی هیچ ارزش مادی و اعتباری ندارند.

  در چند سال اخیر بجز شرکت های مالی نیز ، شرکت های تکنولوژی و موبایلی برای خدمات خود گیفت کارت های منحصر بفرد صادر میکنند که بیشتر جهت استفاده همان برند استفاده قرار میگیرند.

  گیفت کارت گوگل ، گیفت کارت اپل ، گیفت کارت استیم ، گیفت کارت اسکایپ ، گیفت کارت آمازون و … از این دسته میباشند که برای دریافت این گیفت کارتها میتوانید از اینجا اقدام کنید.

  گیفت کارت ها بجز به بصورت فیزیکی ، بصورت مجازی نیز صادر میشوند که این امتیاز موجب شده حتی بسیاری از دارندگان دیگر کارت ها نیز برای خرید های اینترنتی از این کارت (گیفت کارت مجازی) استفاده نمایند.

در حال حاضر صدور کارت های اعتباری مستر کارت و ویزا کارت از طریق این سامانه امکانپذیر نمی باشد ، در صورتی که نیاز به انجام خرید و پرداخت با کارت های اعتباری دارید هم اکنون ثبت سفارش نمایید.

پرداخت با ویزا و مستر کارت
پرداخت با ویزا و مستر کارت

چه کارت اعتباری از همه کاملتره ؟ 

چنین کارتی در هیچ کجای دنیا وجود ندارد این بستگی به اعتبار شما داره و نیاز هایی که شما دارید. ممکنه کارتی برای شخصی صادر بشه و تمام نیاز های شخص برآورده بشه اما برای شخص دیگه کمتر کاربردی داشته باشه.

امیر, آژانس ستاراگان